يادداشتهاى يك كوهنورد

به احترام دوست داشتنی ترین وزیر دنیا

این روزها مرد ظریف ، خنده رو وپرانرژی  دیپلماسی خارجی کشورمان روزهای سخت وپرتلاشی را پشت سرمی گذارد.به گونه ای که حتی درد شدید کمر ایشان که بعد از ماموریت سنگین وپرکار نیویورک و بعد ازخواندن خبر دروغین روزنامه رسوای کیهان ! به آن مبتلا شده است  نتوانسته است که آقای وزیر را خانه نشین کند .

   این مرد خستگی ناپذیر ودوست داشتنی برای نخستین بار دیپلماسی را به درون خانه های مردم ایران برده است و این را می توان از هزاران پیام صمیمی مردم که در قسمت نظرات صفحه فیسبوک جناب آقای وزیر گذاشته شده است دریافت. مردمی که پیش از این خود را با حکومت بیگانه می دیدند حالا برای اولین بار می بینند که وزیری ‌در یک شبکه اجتماعی ممنوع شده ، خیلی صمیمانه  گزارشهای سفرو ملاقاتهایش را با مردم درمیان می گذارد ودرحالیکه  از دغدغه ها ونگرانی های  مردم آگاه است،‌ صادقانه  ازتلاشهایش برای برداشتن بارسنگین تحریمها از دوش مردم می نویسدواز سنگ افکنی های وکینه توزی تاجران تحریم درداخل کشور می گوید و دردودل می کند .

    این روزها بی شک تمام نگاهها،  امیدوارانه به ایشان وتیم مذاکره کننده دولت تدبیروامید آقای روحانی دوخته شده تا بلکه گره ای از کلاف سردرگم انزوا وتحریمها از ایران گشوده شود.تحریمهایی که بی شک موجب نابودی بخش زیادی از صنعت کشور شده است.تحریمهایی که چندین سال فرصت پیشرفت را از این کشور گرفته است وحالا مردم امیدوارند تا با دست آشتی ای که برخلاف میلشان درانتخابات گذشته بار دیگر به سمت حکومت دراز کردند جلوی این فرصت سوزی ها و نابودی بیشتر کشور گرفته شود و  این روزها مردم حداقل این رضایت وخوشحالی را دارند که می بینند که برخلاف 8 سال گذشته ،‌ سیاست خارجی کشور دیگر عرصه تاخت وتاز یک آدم نامتعادل و ماجراجو نیست . خوشحالند که می بینند که بجای شعار مرگ وآرزوی نابودی از صفحه روزگار وبکار بردن واژه های شرم آور ، وزیر و رئیس جمهور کشورشان با ادب ،‌ خردمندانه و با متانت با جهان به گفتگو مشغول می باشند.

  می دانیم که حل این مشکلات عظیم وپیچیده بعد از این همه سال ،‌ انرژی وزمان زیادی می طلبد و انتظار تغییر وبهبودی در زمان کم خیلی ایده آل و دورازدسترس می باشد . اما به وجود وزیری چنین کارآمد و دوست داشتنی در راس وزارت خارجه دلگرم و امیدواریم و براش سلامتی و موفقیت آرزو می کنیم.

زنده باد آقای ظریف!

کمردرد ظریف در هواپیما عود کرد (+عکس)

 

نخستین عکس ها از مذاکرات ایران و 1+5 در ژنو / ظریف چرا نشسته عکس گرفت