خاطره سنگوردی

روی Cruxمسیر هستی وبه جای اینکه تمام حواست به انجام حرکات صحیح باشد ، نا خود آگاه یک نیم نگاهی به تونیک و گره هشت می زنی وآنرابررسی می کنی …

خنده داراست ؛ نه؟ چون هنوز بعد از دوسال ونیم کوهنوردی وسنگنوردی هنوز آنطور که باید نمی توانی به ابزار هایت اطمینان کامل داشته باشی ،یا اگر هم داری باز دیوانه وار همیشه آنها را بررسی می کنی . راستش را بخواهید دوروزپیش در پلخواب یک چیز را با اعماق وجودم تجربه کردم و آن اینست که اگر درحین سنگنوردی فقط به فکر سقوط باشی کارت تمام است ، ودراین حالت سنگنوردی برایت زجرآورترین کار روی زمین می شود.

داشتم طناب رادرمیانی سوم مسیر نگار طول دوم ، می انداختم ، موقعیتم به قدری بد بود که هر آن احتمال سقوط را می دادم . نا خود آگاه به فکر پاندولی بلندی که چند ماه پیش داده بودم و در آن موچ پایم آسیب دیده بود افتادم ؛ دیگه نفسم بالا نمی آمد !گفتم حالا که آب از سر ما گذشته ، یه کم بالتربرم شاید بهتر بشه دیدم نتیجه داد. با یک یا علی بقیه مسیر را ادامه دادم وبه کارگاه رسیدم .جای شما خالی 

باید با خونسردی، استیل خودت را حفظ کنی ، گیره های پنهان را به خوبی ببینی واز آنها استفاده کنی ، تنفس صحیح داشته باشی ودر یک کلام ازصعودت لذت ببری . فقط در این حالت است که سنگنوردی برایت جذاب می شود.

 

/ 7 نظر / 14 بازدید
omid

salam dooste khoob,kodoom daneshgahi?mage daste modire daregorooho bebande?ma raise tarbiatbadanie daneshgaho chon bahamoon rah nemioomadavaz kardim,nagoo az inharfa bade!!!

reza

اميدوارم که هميشه سلامت باشی من هم به اندازه آقاجانی از طرف تو و پارسا تحت فشار بودم و اين مدت خيلی سخت گذشت چون احساس کردم نکند اشتباه ميکنم ولی ... ديگه بی خيال آقاجانی شدم ! حرفهای تو هم درسته ! ولی به خدا وقتی برف تازه ای مي آيد بعدش هم حتما بهمن مياد ! گذشته ها گذشته ببينم ميتونی از زنده های تيم ملی کوهنوردی به ما خبر برسونی يا نه! توی سايتت بچه های تيم ملی را برامون معرفی کن.

سعيدي

سلام من هم حادثه مرگ كوهنورد با اخلاق و مرام رو به همه تسليت مي گويم هيچ موقع براي تسليت گفتن دير نيست

koohnavard

سلام . امروز برای اولين بار به اين بلاگ اومدم و خوشحالم که با يک بلاگ تازه کوهنوردی آشنا شدم . بلاگ زيبايی است موفق باشی . اگر دوست داشتی سری به من بزن و اگر موافق بودی متقابلا به هم لين ک نيز بدهيم .

mohammad payandeh

خيلی دير است که در قيامت بفهميم برای چه آفريده شده ايم -----------

hesaeldin yekte

خيلی دير است که در قيامت بفهميم برای چه آفريده شده ايم -----------