برای کودکی که خواهد آمد…

آمدنت حس عجیبی بود ، مثل یک موج بزرگ توی ساحل اقیانوس . هم می توانست سرشار از ترس و وحشت باشد وهم یک قوس زیبا برای سر خوردن ورفتن تا آن سر آرزوها.

آب زنید راه را ، هین که نگار می رسد…

تو ، نگار من در راه بودی ومن باید راه را آب و حارو می کردم . باید دل و روح و احساس و قلب را آب وجارو کرد برای آمدنت. خیلی کارها باید کرد . باید هرچه زنگار و بدی وغل وغش است پاک کرد و دور ریخت ، باید دنیا را آذین بست برای آمدن هر تحفه ای از بهشت، سارا وسارا ها ، نفس های خدا دمیده شده در کالبد خاکی انسان . اما من هنوز در تردیدم وناباوری …

گاهی اوقات دلم غش می رود برای آمدنت ، اما وقتی به دنیا فکر می کنم ، وحشت می کنم، سارا باور کن دوست دارم فریاد بزنم نیا ، نیا و همان جا پیش فرشته ها بمان. دنیایی که ما ساخته ایم ، دنیای تو نیست، اینجا موج می زند از بدی ، خشونت و دروغ.

سارا تو هنوز نمی توانی باور کنی ، اما در دنیایی که ما آدم بزرگها ساخته ایم ، آدمها به راحتی همدیگر را می کشند ، شکنجه می کنند و عزاب می دهند، بهم دروغ می گویند وعشق ، این ودیعه ی الهی را به منجلاب پست ترین زشتی ها ذبح می کنند. آدمها نقابهایی ساخته اند از تزویر و دروغ وهمه چیز یک جور عجیبی بهم ریخته.

سارا ، سالانه میلیونها کودک قربانی جنگ می شوند ، استثمار وبردگی . باور می کنی دنیا اینقدر بی رحم شده باشد؟

سارا توی سرزمینی که تو خواهی آمد ، همه چیز بهم ریخته ، آنقدر بهم ریخته که فکر می کنی هیچ چیز سر جایش نیست. همه جا موج می زند از آدم ، آدمهایی که اکثرا نمی دانند برای چی آمده اند ، واصلا در این دنیا چه می خواهند ؟ مردمانی که حیران و سرگردان گیج می خورند و بدی می کنند.

نمی دانم اگر از من اجازه آمدن بخواهی ، بگویم بیا یا نه ؟ ولی سارا ، تو برای آمدن که احتیاج به اجازه من نداری ، تو مخلوق خدایی هستی که همه چیز است ، بزرگ ، لطیف ، مهربان ، مقدر و حسابگر.

اگر تقدیر بر آمدنت باشد ، همه چیز را برای آمدنت مهیا می کند و دفتری برایت می نویسد به نام تقدیر و سرنوشت وتو را با دوفرشته ی کوچک ومهربان راهی دنیا می کند ، تا فرشته ها هم مراقبت باشند و هم اعمالت را در همان دفتر بنویسند ، تو بالاخره بر خواهی گشت و پاسخگو خواهی بود.

سارا ، تو و تمام کوچولوهای دیگری که می آیید ، لایق بهترین ها هستید ، هیچ فرقی نمی کند کجای این دنیا باشد.

همه ی شما متبرکید و مقدس ، نفس های خدایید در کالبد مرده ی یک مشت خاک . شما همه فرشته اید ، تکه ای از خدا ، در بی انتهای پاکی ومعصومیت ، اما نمی دانم و نمی توانم بفهم ، دست تقدیر است یا جهل زمانه که چرا کودکی در کشورهای فقیر آفریقا از مادری بیمار ورنجور متولد می شود و چشم باز می کند به تابلوی نکبت و گرسنگی ، بیماری و ایدز و کودکی در آن سوی دنیا در شرایطی کاملا متفاوت در بهداشت و علم و رفاه پا می گذارد به دنیایی که از همان ابتدا بی عدالتی و تبعیض معنایش می کند.

سارا ، من از فقر ، گرسنگی و جنگ می ترسم . من از جنگ حتی برای تو هم می ترسم.برای سارا های سرزمینم ، چه فرقی می کند که ما سلاح اتمی یا قدرت هسته ای داریم یا نه ، و یا اصلا به دنبال فن آوری هستیم یا نه ، چرا باید هراس تهدید و جنگ  شما را تهدید کند و مارا بترساند. کوچولوی قشنگم ، تو چه می دانی جنگ ، تهدید ، دعوا و دروغ چه رنگی است ؟ نمی دانم چرا ، اما می ترسم وقتی بیایی ، هراس و تهدیدها سایه بگستراند بر زندگیت ، می ترسم نتوانیم ما آدم بزرگ ها ، راه را آب وجارو کنیم برای آمدنتان.

ولی سارا به بدی ها فکر نکن ، بدی ها از ابتدای خلقت بوده ، اما در کنار خوبی ها ،  خوبی هم هست و زیبایی . هنوز ایمان هست و مردان با ایمانی که اوتاد خدایند ، مردانی که رنگ وبوی خدایی دارند ، پاکی و صداقت و زیبایی هست و مردانی به پاکی وزلالی آب وزنانی به لطافت و تقدس آسمان.

خوبی هنوز هم هست و  من معتقدم با آمدن هر سارایی در این دنیا ، خوبی هم متولد می شود ، پس باور کن که هیچ وقت خوبی و صداقت و پاکی از بین نمی رود.

 

 

سارا ، اگر پاکی وصداقت شما فرشته کوچولوها نبود ، خلقت دوام نمی یافت و دنیا با بدی و پلشتی از هم می پاشید . پس باشید و بیایید تا معنای تمام خوبی ها ، صداقت ها ، پاکی و تقدس ها از بین نرود.

سارا ! بیا دخترم ، بیا که دنیای خاک گرفته واحساس های از هم پاشیده مان محتاج نفس روحانی و پاک تو است.

/ 15 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پروانه

يادم باشه شماره حسابم رو بدم خدمتتون جهت واريز دلار!!! آخه وبلاگتون رو توی وبلاگم تبليغيدم! (چشمک)

الهه

سلام دوست عزیز ممنون از لینکت . فقط فعلا شرمنده چون من سر کار هستم و فرصت رسیدن به وبلاگم و ندارم دوستای زیادی لطف کردن لینک دادن و شرمندشون هستم . شما رو هم در اولین فرصت میذارم فقط اینقدری وقت میکنم که یه مطلبی هر روز یا یک روز درمیون بذارم . بازم ممنون .

الهه

سلام منم لینکتونو گذاشتم و منتظرتون هستم .

كوهستان

سلام . سارا كوچولو بدون اجازه ما و حتي بدون اجازه خودش خواهد آمد. ... آمدنش را تبريك مي گويم . رفيق پدر شدن هم يه جورايي با حاله مي گي نه از خودم بپرس كه چند وقتيه يه جورايي با حالم.....

ماهيگيري

دوست عزيز و بسيار گرامي جناب محمد خان, گل و گلاب , عرق بيدمشك , سلام و درود هاي گرم بنده را پذيرا باشيد اميدوارم حال و احوال شما و خانواده گرامي شما خوب و خوش باشد. وبلاگ خوب و پر باري داريد وبلاگ شما اولين در اين نوع بوده كه من ديدم . لطفا اگر اينقدر از عكس استفاده ميكنيد مطالب را زود تر به آرشيو بفرستيد كه وبلاگ شما خيلي سنگين نشه . سنگيني و دير بالا آمدن وبلاگ باعث ميشه كه بينندگان ناراحت بشن و اين براي وبلاگ خوب شما شايسته نيست . من يه وبلاگ تازه راه انداختم كه اگه دوست داشتيد ببينيد و اگه موردي ميشناسيد به من معرفي كنيد خوشحال ميشم . اميدوارم هميشه نيرومند و مقاوم باشيد و پر از شور شيرين زندگي. به خانواده با صداي بلند سلام كنيد. آرزوي پيروزي و نيكبختي و بهروزي براي شما و خانواده محترم حضرت عالي مي نمايم

محمد تفنگدار

الهي كه اين خانه مامور باد / هميشه پر از نعمت و نور باد / گزند زمانه ، بليات دهر / از اين خانه و اهل آن دور باد //. ...قدم نو رسيده مبارك جناب والي نژاد

زهرا خانوم کارمند

سلام آقای والی نژاد / متنتون رو خوندم / به خاطر دنياييکه سارای کوچولوی شما بايد واردش بشه دلتنگ شدم . به خاطر دنيايی که ما هم عضوی از اون شديم و همراه . چقدر دلم گرفت که برای اين دنيا ما ديگه کاری نمی تونيم بکنيم .. تولد کوچولوی خوشگلمون به مبارکی و سلامتی ... // يه مدت ظاهرا پرشن بلاگ با من مشکل داشت و وبلاگم رو باز نميکرد . چقدر خوشحال شدم پيام پر مهرتون رو ديدم . انشالله هميشه موفق و شاد باشيد . عيدتون هم مبارک . // در پناه حق هميشه مسرور و جاويد //

حمید

سلام محمد جان / باز تو عاشق شدی پسر‌؟!‌...

mozhdeh

ياد کتاب ؛نامه به کودکی که هرگز زاده نشد؛افتادم...از لينکی که دادين ممنونم ولی فعلا بلاگ اسکای تعطيله...ميتونيد اينجا مطالبو دنبال کنيد....بازم ممنون...

mona

سلام من پارسال حدودای دی ماه يک متن از يادداشتهای يک کوهنورد رو کپی کردم و حالا هر چی توی سایتها دنبال اون متن می گردم پيداش نميکنم که از نويسنده اش اجازه بگيريم از اون متن استفاده کنم . عنوان نوشته چگونه کوهنورد شويم بود و در چند صفحه مطالب خوبی مطرح شده بود. نويسنده مطلب شما نبوديد؟