دوچرخه سواری کوهستان – روستای کندر

 

جاده جدید و آسفالت شده ی روستای زیبای کندر ،‌ حدود 1 کیلومتر بعد از بیلقان در ابتدای جاده کرج –چالوس از سمت راست وبعد از گذشتن از پلی عریض وتازه ساخته شده ، آغاز می گردد و بعد از گذشت حدود 8 کیلومتر به روستای کندر می رسد.

 ما برای مسیر دوچرخه سواری خودمان ، جاده قدیم کندر را انتخاب کردیم .  برای رسیدن به این جاده ،‌ در کیلومتر 15جاده چالوس بعد از پورکان وارد جاده پر پیچ وخم سمت راستمان می شویم. باران ابتدای مسیر حسابی خیسمان کرده است اما با قطع شدن باران ، طبیعت رخ سرسبز و بانشاط خود را به ما نمایان می کند. سرسبزی و طراوت هوا حسابی مستمان کرده است به گونه ای که شیبهای تند جاده را بدون خستگی و با ذوقی وصف نشدنی رکاب می زنیم تا به آبشار بلند میان مسیر می رسیم. بعد از آبشار نیز جاده آسفالته را به سمت گردنه ودکل مخابراتی ادامه می دهیم. در برخی از جاها جاده خاکی می باشد که با توجه به بارانی که بارید است بسیار گلی و سخت شده است. چسبندگی گل و پاشیده شدن آن به داخل چرخهایمان باعث می شود تا مجبور شویم زمان زیادی را برای شستشوی آنها در استخرهای بالای ده کندر صرف کنیم.

بعد از روستای کندر ،‌مسیر برگشت را درجاده جدید به سمت پایین وجاده چالوس ،‌سرازیر شدیم تا لذت یک سرپایینی پرسرعت را نیز چاشنی برنامه خودمان سازیم.

عکسهای این برنامه:

 

توضیحات تکمیلی و اطلاعات فایل GPS این مسیر را می توانید دراینجا بیابید.

مشخصات مسیر پیموده شده:

Activity: Mountain biking

near  Vasīyeh, Ostān-e Alborz (Iran)

Trail distance: 40.56 kilometers
Elevation min: 1,357 meters, max: 2,207 meters
Accum. height uphill: 921 meters, downhill: 897 meters
Difficulty level:  Moderate
Time:   5 hours 41 minutes
Date:  May 05, 2012

برنامه موسسه فرهنگی ورزشی هفتخوان البرز- نفرات برنامه : ولی الله صنعتی ،‌ آزیتا اویسی ،‌محمد والی نژاد

 

/ 4 نظر / 245 بازدید
محمد گائینی

درووود بر محمد عزیز می بینم که زدی تو کار دوچرخه آقا برنامه دوچرخه داشتی ما رو هم خبر کن این مسیر حدود 110 کیلومتره اما کاملا کوهستانیه و شیبش زیاده گزارش بعدی یه جاذبه دیگه از این منطقه معرفی می کنم منتظر باش [چشمک]

محمد گائینی

محمد جان صعود قلم جات خیلی خالی بود به یادت بودم [گل]