به شکوفه ها، به باران،برسان سلام ما را ...

- "به کجا چنین شتابان؟"

گَوَن از نسیم پرسید.

- "دلِ من گرفته زینجا،

هوس ِ سفر نداری

ز غبار ِ این بیابان؟"

- "همه آرزویم، امّا

چه کنم که بسته پایم ... "

-  "به کجا چنین شتابان؟"

- "به هر آن کجا که باشد به جز این سرا سرایم."

- "سفرت به خیر! اما، تو و دوستی، خدا را

چو ازین کویر ِ وحشت به سلامتی گذشتی،

به شکوفه ها، به باران،

برسان سلام ِ ما را."

 شفیعی کدکنی

عکس از محمد ،‌ کوههای مینیاتوری چابهار

پی نوشت : چند هفته بعد از ارسال آخرین مطلب وبلاگم  با عنوان( کوهنورد حقیقی )در مرداد ماه ، با نهایت تعجب و ناباوری با ف.ی.لترینگ وبلاگم مواجه شدم ، دیدن آن پربازدیدترین ومعروفترین صفحه اینترنتی در ایران بعد از این چند سال وبلاگ نویسی برایم تلخ و غیر قابل پذیرش بود. کوتاه نیامدم و برای رفع آن اقدام کردم ، ولی براستی که از دشواری کار پیش رو خبر نداشتم . بالا وپایین رفتن از پله های اداره رسانه های دیجیتال ارشاد ، پر کردن فرم تعهد نامه ، چند ده بار تماس تلفنی و ایمیل نگاری با کارشناس مربوطه ، حذف تمامی مطالب گذشته ام که رنگ و بوی سبز می دادند ، که تازه این شروع کار بود و در این میان بابسته شدن کامل وبلاگم مواجه شدم و کار پیچیده تر گشت.

اما با سماجت کامل ،  پیگیر رفع انسداد وبلاگم شدم . وتازه بعد از رفع  ف .ی لترینگ ، متوجه شدم که آرشیو مطالبم پاک شده است و امکان ارسال یادداشت جدید را ندارم که اینبار با کمک دلسوزانه آقای دکتر بوترابی ، وتیم فنی  پرشین بلاگ این مشکل من حل گردید که از ایشان سپاسگذاری می کنم. 

کل این کارها حدود 3 ماهی به درازا کشید. واکنون بسیار خوشحالم که دوباره  به این پاتوق دوست داشتنی ام دسترسی دارم. حال آموخته ام که شریعتی چه زیبا گفت که گنجینه هر انسانی ، حرفهایی است که برای نزدن دارد و من بر گنجینه قلبم ، قفلی خواهم زد تا از این به بعد خاطر ایشان آزرده نگردد که به قول ترانه سرای معروف : همه چیز آرومه و ما هم چقدر خوشبختیم !

/ 4 نظر / 1990 بازدید
مصطفی

بازآمدی کف می‌زنی تا خانه‌ها ویران کنی زیرا که در ویرانه‌ها خورشید رخشان می‌رسد محمد جان خوش حالم می بینم وبلاگت باز راه افتاده. ..

مریم

[لبخند]... خوشحالم که دوباره برگشتین

ناشناس

متاسفانه توی این حدود سی سالی که در ایران زندگی کردی هنوز متوجه این نشدی که دقیقا در کجا زندگی می کنی و اوضاع چطوره ؟ زندگی فقط از کوه بالا و پایین رفتن نیست. بهتره یه مقدار نسبت به محیط اطراف و مسایل بیشتر دقت کنی. البتهف این زندگی شخصیته و به من مربوط نیست. تنها با عنوان یه دوست قدیمی دارم بهت نصیحت می کنم.... خوش باشی

محمد گائینی

درووود فراوان بر محمد عزیز و دوست داشتنی عجب داستانی داشتی شما واقعا سخته این زندگی مجازی رو یکباره از آدم بگیرن اون هم بعد از 7 سال و چند ماه... اما خوشحالم که باز دوباره این صفحات هستند و تو می نویسی