آبشار روستای میچ ( برنامه دریاچه اوان الموت به میج اشکورات )

آبشارباشکوه و زیبای میج ،‌ به فاصله کمی در بالادست روستای میج از منطقه اشکورات قراردارد. روستای میج شمالی ترین روستای اشکور بالا می باشد. اشکور، دره ای شمالی جنوبی در مرز استانهای مازندران و گیلان می باشد که از رحیم آباد گیلان جاده ی آسفالته آن آغاز می گردد و با گذشتن از مسیری پر پیچ و خم  و طولانی، (‌سواری حدود 2 ساعته ) و با پشت سر گذاشتن  مسیر های فرعی فراوان که به روستاهای کوهستانی این منطقه  می روند ،‌به روستای میج در انتهایی ترین نقطه آن می رسد. چند کیلومتر انتهایی مسیر ،‌ جاده خاکی و پر دست انداز می باشد.

صخره بزرگ زیر آبشار توسط آب پر فشار آن در گذر زمان ،‌فرسایش یافته است و مسیرهای زیبای در امتداد آن ایجاد کرده است.

برنامه دو روزه ما در تاریخ 26 و27 ام خرداد ماه ،‌ کوهپیمایی از مسیر دریاچه اوان الموت ، حرکت برروی یال جنوبی قله خشچال و گذر از گردنه غربی زیور چال ( 3480 متر ) و فرود از دره سمت شمال غربی و رسیدن به روستای میج بود.

 طبیعت رنگارنگ ، چشمه سارهای فراوان و عطر مدهوش کننده گلها و علفهای کوهی جان و تنمان را نوازش می دادند و خستگی راه را از یادمان می بردند. و در نهایت شنا ( تن او ، با کسره ت ) در داخل آب سرد و خروشان حوضچه های درون آبشار ،‌ بهترین هدیه ما از آفریدگار این طبیعت زیبا بود.

آبشار میچ

 

 دریاچه اوان

 

شب مانی و غروب زیبای خورشید بر فراز ابرها(خدایا ! تو چه زیبا آفریده ای  )

 

از کلبه های بالای روستای میج ( جبهه ی شمالی کوههای الموت در بالای تصویر دیده می شوند)

عکسها از محمد

خرداد 1390

/ 11 نظر / 175 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد گائینی

اولین بار بود که اسم این آبشار رو می شنیدم و چقدر هم زیبا بود دلم تن او خواست [ناراحت]

سیدرضا

تصاویر بسیار عالی وجذابی بودند همنوردان دستتون درد نکنه خدا قوت

علی اکبر مردادن

سلام از وبلاگ زیبای شما لذت بردم و با افتخار لینک کردم امیدوارم شما نیز لینک بفرمایید http://moradanblog.persianblog.ir/

ایمان

با سلام وبلاگ زیبایی دارید و از اون زیباتر عشق شماست که به خوبی درکش میکنم چون با هم هم مسلکیم امیدوارم خدا بهت تن سالم بده

اسکندری

دوست ارجمند جناب آقای والی نژاد. از آشنایی با شما که یک چهره محجوب و دوست داشتنی هستید بسیار خوشحالم. گزارش فرود و صعودهایتان هر کسی را به تحسین وا می دارد. از لطف شما سپلسگزارم و باید عرض کنم که سفر دلیر چون خانوادگی بود امکان رفتن به مناطق صعب العبور را نداشتم. ممنون از راهنماییتان.

حمید محمدی(کوشک)

سلام.مطلبتون خیلی جالب بود.من بچه الموتم.هفته پیش رفته بودم خشچال،میج،لج. واقعا زیبا بود.واقعا زیبا بود. چند تا سوال داشتم. مسیر دریاچه تا میج رو چند ساعته و از چه مسیری رفتید؟ موقع برگشت،همین مسیری رو که اومده بودید برگشتید؟ اولین بار بود که این مسیر رو میرفتید؟ ممنونم.

محسن کریمی نیا

سلام محمد جان ممنون از عکسها و برنامه خوبت، به من که خیلی خوش گذشت

علی اکبر مرادان

سلام و درود منتظر گزارشهای دیگر شما هستیم با گزارشی از خانه نیما با ما میهمان خانه نیما شوید. http://moradanblog.persianblog.ir/

حمید اشکور قربانی

با سلام یاد و خاطرات زمانی که به ییلاق و میج می رفتم برایم زنده شد یادش به خیر از شما ممنونم روستای ییلاقی ما میج