به احترام دوست داشتنی ترین وزیر دنیا

این روزها مرد ظریف ، خنده رو وپرانرژی  دیپلماسی خارجی کشورمان روزهای سخت وپرتلاشی را پشت سرمی گذارد.به گونه ای که حتی درد شدید کمر ایشان که بعد از ماموریت سنگین وپرکار نیویورک و بعد ازخواندن خبر دروغین روزنامه رسوای کیهان ! به آن مبتلا شده است  نتوانسته است که آقای وزیر را خانه نشین کند .

   این مرد خستگی ناپذیر ودوست داشتنی برای نخستین بار دیپلماسی را به درون خانه های مردم ایران برده است و این را می توان از هزاران پیام صمیمی مردم که در قسمت نظرات صفحه فیسبوک جناب آقای وزیر گذاشته شده است دریافت. مردمی که پیش از این خود را با حکومت بیگانه می دیدند حالا برای اولین بار می بینند که وزیری ‌در یک شبکه اجتماعی ممنوع شده ، خیلی صمیمانه  گزارشهای سفرو ملاقاتهایش را با مردم درمیان می گذارد ودرحالیکه  از دغدغه ها ونگرانی های  مردم آگاه است،‌ صادقانه  ازتلاشهایش برای برداشتن بارسنگین تحریمها از دوش مردم می نویسدواز سنگ افکنی های وکینه توزی تاجران تحریم درداخل کشور می گوید و دردودل می کند .

    این روزها بی شک تمام نگاهها،  امیدوارانه به ایشان وتیم مذاکره کننده دولت تدبیروامید آقای روحانی دوخته شده تا بلکه گره ای از کلاف سردرگم انزوا وتحریمها از ایران گشوده شود.تحریمهایی که بی شک موجب نابودی بخش زیادی از صنعت کشور شده است.تحریمهایی که چندین سال فرصت پیشرفت را از این کشور گرفته است وحالا مردم امیدوارند تا با دست آشتی ای که برخلاف میلشان درانتخابات گذشته بار دیگر به سمت حکومت دراز کردند جلوی این فرصت سوزی ها و نابودی بیشتر کشور گرفته شود و  این روزها مردم حداقل این رضایت وخوشحالی را دارند که می بینند که برخلاف 8 سال گذشته ،‌ سیاست خارجی کشور دیگر عرصه تاخت وتاز یک آدم نامتعادل و ماجراجو نیست . خوشحالند که می بینند که بجای شعار مرگ وآرزوی نابودی از صفحه روزگار وبکار بردن واژه های شرم آور ، وزیر و رئیس جمهور کشورشان با ادب ،‌ خردمندانه و با متانت با جهان به گفتگو مشغول می باشند.

  می دانیم که حل این مشکلات عظیم وپیچیده بعد از این همه سال ،‌ انرژی وزمان زیادی می طلبد و انتظار تغییر وبهبودی در زمان کم خیلی ایده آل و دورازدسترس می باشد . اما به وجود وزیری چنین کارآمد و دوست داشتنی در راس وزارت خارجه دلگرم و امیدواریم و براش سلامتی و موفقیت آرزو می کنیم.

زنده باد آقای ظریف!

کمردرد ظریف در هواپیما عود کرد (+عکس)

 

نخستین عکس ها از مذاکرات ایران و 1+5 در ژنو / ظریف چرا نشسته عکس گرفت

/ 10 نظر / 24 بازدید
night jassamin

سلام سایت خوبی دارید، اینم یه سخن از سعدی که دیدم با مطلبی که ارائه دادید همخونی داره: همی تا برآید به تدبیر کار مدارای دشمن به از کارزار چو نتوان عدو را به قوت شکست به نعمت بباید در فتنه بست گر اندیشه باشد ز خصمت گزند به تعویذ احسان زبانش ببند عدو را بجای خسک در بریز که احسان کند کند، دندان تیز ... به تدبیر رستم درآید به بند که اسفندیارش نجست از کمند عدو را به فرصت توان کند پوست پس او را مدارا چنان کن که دوست حذر کن ز پیکار کمتر کسی که از قطره سیلاب دیدم بسی ... [متفکر] موفق باشید.

شکری

با درود فراوان ما هم برای آقای ظریف ارزوی سلامتی و موفقیت می کنیم. امیدواریم کینه توزان تحمل گفتگوی واقعی تمدن را داشته باشند و در راه رسیدن به اهداف مثبت ، جلوی پای این سیاستمدار دوست داشتنی سنگ نیندازند. به امید داشتن ایرانی آزاد که مانند 2500 سال پیش الگوی تمدن جهانی بود. موفق باشید

مهدی شاه قلی پور

سلام واقعا قشنگ بود در ضمن میخواستم از اینکه عکس های قشنگی از روستامون کینج تو وبلاگتون گذاشتید تشکر کنم. موفق باشید...

ثریا

سلام خدا حفظ کنه این دولت جدید را و آقای دکتر ظریف گرامی را میدونم الان خیلی خوشحال هستی برای توافق تاریخی که ایجاد شده پیروزی ارزشمندی بود، تبرک میگم [گل]

حسن

سلام آقای والی نژاد حاتون چطوره؟ خوب هستید؟ من مدتها است دنبال یه نقشه کوهنوردی خوب میگردم برای البرز غربی و مرکزی که اسم کوهها و دره ها و منحنی های توپوگرافی داشته باشه. میخواستم بدونم شما چیزی سراغ دارید که حداقا اسامی قله ها رو توش داشته باشه؟ چند وقت پیش یه سایت پیدا کردم http://mapcarta.com/ که شاید شما هم قبلا دیده باشید این سایت رو. تو مناطقی که من یه مقدار باهاش آشنایی داشتم اسمی کوهها و دره ها رو واقعا درست و دقیق توش ثبت کردن. ولی من روی مناطق کوهستانی البرز مثل شما اشراف ندارم. میخواستم نظرتون رو در مورد این سایت بدونم که اطلاعات یا در واقع اسامیشدقیق هست ممنون از این که وقت میزارید و پیام من رو میخونید در پناه خدا

علی رادان

سلام بر یک کوهنورد عاشق وبلاگت خیلی چیزا برای آموختن داره مسیر رو برداشت کردم که ایشالا بریم البته با ماشین. راستی در این هوا هم میشه با ماشین به سلامت رفت؟

نسیم کوهستان (night jessamin)

وبلاگ من تازه راه اندازی شده خوشحال میشم از نظرات ارزشمندتان من رو هم بی نصیب نگذارید. www.nasimekoohestan.blogfa.com موفق باشید.

سعید

فقط خواستم بگم ... زنده باد آزادی

دبیرخانه همایش

با سلام و احترام مدیریت محترم وبلاگ یادداشتهای کوهنورد بدینوسیله از شما کوهنویس گرامی دعوت بعمل می آید در «اولین همایش تحقیقی کوه‌نوردی و فضای مجازی» روز پنجشنبه ۱۳شهریور شرکت نموده و با حضور خود حامی و پشتیبان فعالیت ها و اقدامات علمی - فرهنگی حوزه کوهنوردی باشید. آدرس: شریعتی- پایین تر از پل سدخندان- روبروی پارک اندیشه - سالن اجتماعات باشگاه پیام مخابرات... ( 8 صبح تا 1 بعد از ظهر )