ما فاتحان خام فتحهای بی فایده نیستیم ...

مطلب زیبایی که در مجله کوه خواندم و بسیار زیبا و دلنشین می باشد( آفرین به نویسنده باذوق آن که شوربختانه به اسم ایشان دسترسی ندشتم )

 

ما فاتحان خام فتحهای بی فایده نیستیم ، حکایت ما ، حکایت بازجستن روزگار وصل است. دراین دیرگاه دورماندن از اصل خویش ؛دراین هجوم تکنولوژی دردسر ساز وجنگ طلب .

کوهنوردی عشق به طبیعت است . عشقی به پاکی چشمه سار ، به سبزی جنگل ، به نیلگونی دریا، به صلابت سنگ، به لطافت گل ، به فروتنی خاک ،‌ به سپیدی برف ، به توفندگی طوفان ، به سبکی نسیم وبه سنگینی کوه.

کوهنوردی عشق به طبیعت است و عشق به طبیعت ، ورزش ما نیست ؛ باور ماست ، زندگی ماست .

به راستی که کوهنوردی فقط ورزش نیست، کوهنوردی یک روش زندگی است . روشی که در آن یک سیب بین همه اعضاء گروه تقسیم می شود . روشی که در آن قوی ترین عضو گروه به پای ضعیف ترین راه می رود .راهی که رقابت ندارد که به رهروانش حقوق نمی دهند و ایشان را نیازی به سوت وکف مشوقان درقله نیست .ناجی بی منت یکدیگرند .  گروه می سازنند تا دل جوانان به  سنگ بند کنند  تا به ننگ بند نشود.

مزدشان معراج روح است و تشویقشان نوازش باد.

قانونشان عشق است و قانون گذارشان معشوق.

عشق به طبیعت ، عشق به زندگی است و زندگی تجلی عشق است .

و مرگ آنجاست که عشق نیست./

/ 16 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
mozhdeh

محمد جان يه بار تو وبلاگم نوشتم که ۵ساله دارم کوه ميرم ولی هنوز دارم درس ميگيرم ازش...تازگی ميفهمم که چقدر حرفم احمقانه بوده مثل همين لحظه!يه مطلب در مورد کوه پنجم نوشتم...اونم قشنکه مثل کتابش.

كوهستان

سلام در راستاي خليج فارس بازي اين لينك را روي بلگتان بگذاريد.http://legofish.com/arabian_gulf.htm اسمش را هم بگذاريد arabian gulf موفق باشيد.

عباس ايرانمنش

قشنگه ولي شما تا حالا شنيدي سرقت ادبي چيه؟

mohammad

از دوست قبلی که سرقت ادبی را برايم معنی کردند بسيار ممنون وسپاسگذارم

عباس ایرانمنش

جوون من که هنوز معنی نکردم ولی اگه دوست داری بگو تا برات معنی کنم

ولف

سلام.آقا من آخرین باری که شیرپلا بودم از دوستان امداد و نجات کوهستان از شما جویای حال شدم اما...گویا شما بیشتر در کرج هستید؟!موفق باشی

!!!!!!!!!!!!!!!

سپاسگزار

كوهستان

سلام.. هنوز منتظرم لمس خلا را می گم البته اين چند وقته حامد را هم نديدم....

saeed

سلام مرد امدادگر بزرگ .بسيار پر بار و زيبا بود وانسان را به فکر می انداخت .به بلاگ من هم سری بزن بعد چند مدت اپديت کردم .بر فراز و شاد باشی .