تبریک صعود دائولاگیری

پس از حدود40 روز تلاش جانانه ، ساعت 10 صبح دیروز، دوشنبه 6 اردیبهشت  ،   5نفراز بچه های تیم کشورمان موفق شدند  قله 8167 متری دائولاگیری را صعود کنند. بالاترین نقطه و بزرگترین هدفی که این کوهنوران قوی و مصمم  به مدت  یکسال در اردوها وتمرینات سنگین برای رسیدن به آن تلاش کرده بودند. یقینا پیمودن این راه دشوار و طاقت فرسا جز با وجود اراده های پولادین امکان پذیر نبود  وچقدر شیرین است طعم رسیدن به هدف بعد از این همه سعی و تلاش. حقیقتا به حالشان قبطه می خورم.

صعود سراسری زمستانی دماوند ، فرصت خوبی  برای آشنایی با بعضی از بچه های این تیم  بود . بچه های دائولاگیری نقش سرپرستی وهدایت کوهنوردان رو در جبهه جنوبی بر عهده داشتند. افتادگی ، صمیمیت و جدیت همراه با احترامشان برام بسیارقابل توجه بود. با احساس مسئولیتی ستودنی همواره مراقب سایر نفرات بودند. توی تاریکی روز حمله به قله یادم می یاد که چند نفر از این بچه ها بادیدن دستکش یک پوشم ازم پرسیدند که اگه دستکشم خوب نیست بهم کمک کنند.  توی اون باد وسرما وشرایط سخت ، چنین توجهی  برام ارزشمندبود.

راستی هادی صابری از بچه های خوب گروهمون هم موفق شد که جزو تیم صعود کننده به قله باشه . این دومین صعود هشت هزار متری هادی هستش . هادی از اون رفیقایی که با هاش حسابی پزمی دیم!  توی دماوند  بهش گفتم هادی ما حتی  به گرد راهت هم نمی رسیم ! آفرین به هادی وحسین صالحی از بچه های خوب کرج . 

از همین جا به تک تک بچه ها ومربیان  خوب کشورمون صمیمانه تبریک می گم. وبراشون بهترین لحظه ها رو آرزو می کنم.

بخوانید در این رابطه :

دائولاگیری ، هفتمین قله دنیا توسط تیم ملی کوهنوردی ایران صعود شد!

/ 7 نظر / 21 بازدید
مریم

خوشحالم و احساس افتخار می کنم. تبریک...تبریک...تبریک

حامد ^ من ، کوه ، تنهایی

سلام محمد. منم به تو و همه هفت خوانی ها و ایرانی ها تبریک می گم. خوشحال شدم دیشب تو جلسه دیدمتون.[گل] . . . [عینک]

امین غفارزاده

وبلاگ چراکوهنوردی...؟ صعود پرافتخار تیم ملی را به جامعه کوهنوردی، اعضای تیم و بخصوص به دوست عزیزمان آقای عظیم قیچی ساز تبریک عرض می نماید.

عرفان فکری

سلام و عرض ادب با مطلبی با عنوان "خواسته ی همسر Rob Hall (راب هال) از تیم پاکسازی اورست" آپم. سر بزنید خوشحال میشم. [لبخند]

م. صابری

با عرض سلام و ادب ما و برادرم هم به داشتن دوستان مهربان و وفاداری چون شما به خودمی بالیم. نگارشتون بینظیره مخصوصاً سرود آفتاب کاران جنگل