چشمه اکبربن ،‌ قله ی سرتاب و روستای میناک

در جاده کرج – چالوس ،‌بعد از تونل کندوان و نرسیده به سیاه بیشه ،‌ واز خروجی معروف به پل زنگوله می توان وارد جاده زیبای بلده شد. منطقه بلده و روستاهای زیبا و بکر آن جزو استان مازندران می باشد. روستای  سرسبز میناک ،‌شروع حرکت تیم ما برای صعود قله های سرتاب و ایوار می باشد. منظره قله ی باشکوه آزاد کوه از اینجا بسیار دیدنی می باشد.

یکی از ویژگی های کم نظیر و زیبای این مسیر بکر ،‌وجود چشمه پر آبی است که از دل صخرهای دره ای ، بصورت آبشاری به بیرون جاری می باشد. آب چشمه بسیار زلال و خنک می باشد . صرف صبحانه با نان پنیر و پونه و سیرک  در کنار آبشار ،‌بسیار دلچسب و خاطره انگیز می باشد.

صعود در کنار گلهای  دلربای بهاری همراه با عطر خوش سبزه های کوهی ،‌ ما را به شوق می آورد و تلاش می کنیم تا در هر فرصتی ،‌گوشه ای از این زیبایی ها را به تصویر بکشیم.

بعد از رسیدن به  گردنه ،‌قله ایوار را در سمت راست ( شرق )  و قله 3452سرتاب را در سمت چپ ( غرب ) خود می بینیم. در سمت شمال و روبرویمان نیز روستاهای منطقه کجور ،‌دیده می شوند. روستای توریستی کندلوس نیز در شمال غربیمان دیده می شود.

و چه نام گذاری مناسبی است ، وقتی که به قله سرتاب می رسی و سر می تابانی و برمی گردی و محو ابهت و شکوه قله ی آزاد کوه می گردی.

 

پی نوشت:

1-     گزارش کامل این برنامه را می توانیددر اینجا  ، وبلاگ دوست همنوردم ،‌غزال کوهستان بخوانید.

 

2-     می توانید فایل GPS‌این مسیر  واطلاعات مختلف زمانی و مکانی آن را از سایت Wikiloc و از اینجا دریافت کنید.

 

عکسها از محمد

/ 7 نظر / 96 بازدید
غزال کوهستان

سلام مرسی محمد جان مرسی از لینک به وبلاگ من و چه عکس های قشنگی گرفتین. این برنامه یکی از پرخاطره ترین برنامه ها بود. و همچنین مرسی از گزارش زیباتون! شادزی

فرا

چه حس خوبی داشت این پست

آیاز

سلام همنورد شما به جشن تولد 5 سالگی آیاز دعوت شده اید حضور شما باعث افتخار است

محمد گائینی

درووود بر محمد عزیز چه عکس های زیبایی این چشمه ای که به تصویر کشیدی عالیه یاد چشمه بل کردستان افتادم هر چند در ابعاد کوچکتر آزادکوه هم که دلربایی می کند اساسی...

درويش

با سلام ضمن خسته نباشيد. خدمتتان عرض كنم شما در اين گزارش بسيار زيبا وجذاب متاسفانه حق مطلب را ادا نكرديد. شما از روستاي كلاك عليا كه در اصل شروع وحركت به سوي قله آزاد كوه هستش حرف به ميان نياورديد.شروع حركت به سوي قله ازاد كوه از روستاي بسيار خوش آب وهوا ي كلاك عليا كه همچون نگيني در دل دامنه آزاد كوه مي درخشد صحبتي نكرديد(عرض مي خوام فقط نظرمو گفتم) با تشكر با تشكر

کوهسار

عکس ردپای کوهنوردان در کنا گون زیبا بود.

نام اکبر بن اشتباه می باشد. شکل صحیح آن ( اُ کُر بُن ) می باشد. به معنای ( آب زیر سنگ کُر )