چکاد

 

زیر کلاهک ، معلق بین زمین و آسمون روی پله ی دوم رکابم ایستاده ام و تا اونجایی که می تونم خودمو می کشم تا به میخ بعدی برسم .دستم تا نزدیکیهای میخ میره ولی نمی تونم کارابین رکابمو توی اون بندازم. آخ که چقدر فاصله دار هستند این میخ ها ! زبونم از تشنگی مثل کروات شده! توی رکابها و خود حمایتها و طناب صعود حسابی پیچیده شد ه ام به قول بچه ها سالاد شده ام !! بعضی وقتها احساس می کنم که الانه اشتباهی گره هشت صندلی صعود م را ناخود اگاه باز کنم و بعد مثل یه گوجه فرنگی ...!!

علی توی کارگاه تشویق و راهنمایی می کنه :  ماشاء الله ممد یه تلاش دیگه بکن. اون یکی پاتو که توی رکاب نیست را به زیر کلاهک بزن و با دست مخالفت اسلینگی رو که روی اون هستی  رو بگیر. د بلند شو دیگه پسر!!!

تق کارابین که در می یاد به این معنی است که رکاب به میخ وصل شده . با یه حرکت ژان گولری !! خودم را روی رکاب بعدی بلند می کنم  . اما تازه گریه اش مونده چون  اسلینگ و رکاب قبلی ام جامونده و باید یک تلاش و کشش معکوس دیگه بکنم تا اونها رو بردارم.

این درست  زمانی است که به خودت ،‌ به سنگنوردی ،‌ به گشایندگان بی انصاف این مسیر ،‌ به زمین ، به زمان و خلاصه به هر چی که هست فحش می دی . آخه نونت نبود ، آبت نبود ...!!!!

به کارگاه که می رسم  اون رول زنگ زده رو می بینم  که علی کارگاهش کرده و تموم این مدت وزن علی و خودم  روی اون بوده . یه نگاه معنی داری به علی می کنم و اونهم فقط نیشش رو باز می کنه .

....

......

دیواره پلخواب در کیلومتر 30 جاده چالوس و روبروی روستای پلخواب  قرار گرفته است. طول این دیواره از پای دیواره  تا قسمتهای قابل صعود آن  حدود 100 متر می باشد . جنس سنگ آن ، گرانیت می باشد. مسیر های زیادی روی این دیواره باز شده اند که درجات سختی آنها از 9- 5 تا cd 13- 5  را شامل می شود.

 قلعه ای تاریخی در پای این دیواره نیز وجود دارد . بعضی وقتها به بچه ها به شوخی می گم  چند صد سال قبل آدمهای توی این قلعه  کی می تونستند باورکنند  که بعد ها کسانی بیایند  که از در و دیوار سنگهای این دژ محکم بتونند بالا و پایین بروند!!!

جدیدا سمت چپ دیواره یه مسیر جدید زیر یک سقف بزرگ توی بالاترین نقطه دیواره توی ارتفاع 80 متری باز کرده اند که خیلی وسوسه کننده است . من وقتی که این مسیر رو دیدم چشام سیاهی رفت . ولی ما که قرار نیست آدم بشیم. پس با بچه ها قرار گذاشتیم که بعدا  این مسیر رو هم یه امتحانی کنیم

/ 17 نظر / 46 بازدید
نمایش نظرات قبلی
طاهر

باشه . باشه. تنهايی ميری...اگه باهات جنگل نوردی رفتم...از شوخی که گذشته خيلی قشنگ بود...شائ باشی

مردی از کوه

سلام محمد جان خسته نباشی ، داری دیگه وسوسم میکنی ، بذار سرمون به همین کوهپیمائیهای الکی مون خوش باشه و سراغ سنگ و منگ نریم ، عکسا رو که ندیدم (هنر فیلترینگ ) ولی نوشته هات داره منو از راه به در میکنه ، لا اقل مثل این فیلمهای تلویزیونی که زیرش می نویسند برای زیر ۱۸ سال ممنوع ، اول متنت بنویس برای اونائی که زود وسوسه میشن ممنوع .بهر حال امیدوارم همیشه شاد باشی اگه مسیر بازنشده بخواهی دارم جائی رو که مستعد این کاره ولی یکم دور و رفتن به اونجا زمان میبره .

شاهین

آقا این فصل ماهیگیری اونجا شروع نشده که دوباره شارژ بشی واسه نوشتن؟؟؟؟ جات خالی ما دو هفته پیش رفته بودیم کپور گیرووون:))

شاهین

آقا بی زحمت اون کامنت پایین رو پاک کن... یه جورایی سوتی شد:)) عکسا حرف نداشت:)

مردی از کوه

محمدجان، حرفت کاملآ منطقی و قابل قبول ولی یه شرطی هم داره ، اونم اینه که به واسطه اجبار برای کار مجبور نباشی دور از خونه و خونوادت به سر ببری و کسالت روحی ناشی از دوری اونها باهات نباشه . و گر نه مطمئن باش در کنار خانواده بودن و از نعمت حضور اونا بهره بردن همیشه جزء آرزوهای من بوده. ممنونم که با دقت خودت راست میزنی تو خال

؟

صعود از کلاهک نوش جونتون

افسانه

گزارش خوبی از برنامه ارائه داديد ممنونم . من مطمئنم اگه بخوای مسير جديد رو هم استاد می کنی

azizollahi

. . . درس !!؟؟ http://irankooh.blogfa.com/post-8.aspx

طه

سلام من فکر می کنم که کوه بزرگترين معلم اراده است از طرف يک کوهنورد تازه کار

[اوه][اوه][گاوچران][عصبانی][سبز][شیطان][وحشتناک][زودباش][اوغ][قهر][بازنده][رویا][نیشخند][ناراحت]