غم این خفته چند ، خواب در چشم ترم می شکند…

امروز آخرین روز سال 85 است. شاید بهتره آخرین پست امسال ، مروری باشه از خاطره های تلخ وشیرین سال گذشته و داشتن  آرزوی سالی  پراز کامیابی  همراه با تندرستی برای تمام دوستان و آشنایان .اما آنچیزی که دیشب از تلویزیون دیدم اونقدر منو منقلب کرد که ناچارم این مطلب رو با همه ی تلخیش اینجا بنویسم :  

اخبار 30 : 20 دیشب ، تصاویری مستند از شکار وحشیانه یک حیوان ( دقیق متوجه نشدم ولی فکر کنم یه بچه خرس بود یا یه حیوونی شبیه راکون ) در ایران رو نشان می داد. این تصاویر که توسط یه فیلم بردار آماتور گرفته شده بود صحنه ای رو نشون می داد که جماعتی در کنارماشینهایشان درداخل جنگل  ایستاده بودند و اون حیوون بیچاره ازترسش به بالاترین نقطه ی یک درخت بلند پناه برده بود. بی رحمی اینها اونقدر بود که یکی از اون انسان نما ها از درخت بالا می ره و با تبر شاخه درختی که حیوون روی اون از ترس چمباتمه زده بود رو قطع می کنه . حیوون از بلندی سقوط می کنه و یه تعقیب و گریز وحشیانه تر برای گرفتن اون آغاز می شه. یکی لگد می زنه ،اون یکی با چوب بلندی به گردنش فشارمیاره و...

با بهت وحیرتی باور نکردنی  تمام این صحنه ها رو نگاه می کردم. خواهرم که کنارم نشسته بود وداشت این تصاویر رو نگاه می کرد  باهیجان وازروی غصه جیغ می زد  : (( یالا فرار کن ...الان می گیرنت !!))

اما در نهایت در حالی که با کینه و  توحشی غیر قابل وصف پاروی گردن و بدن اون حیوون گذاشته بودند اونو  داخل گونی می اندازنش.  

نفسم از عصبانیت سنگین شده بود و بغضی تلخ،  گلویم رو فشرده بود....

 هنوز تصاویر کشتن وقیحانه اون خرس رو به بهانه نداشتن آمپول بی هوشی ! از یادمان نرفته است. راستی یادتان می آید چند وقت پیش در یکی ازهمین برنامه های مستند تلویزیون تصاویری از نجات یک آهوی گرفتار در یک دریاچه یخی پخش شد. آنهم درکشوری که برادر شیطان است و تمام مشکلات ما هم از آن است!!

من نمی دانم چرا کمپانی های هالیوود ، میلیونها دلار صرف ساختن فیلمهایی مثل 300 می کنند تا چهره ی ایرانی ها را خشن و وحشی نشان دهند. کافی است چنین صحنه هایی رو از کانالهای تبلیغاتی خودشان پخش کنند .  

و اما بعد ...  

...  

خیلی خودتون رو ناراحت نکنید! همه چیز امن و امانه !! دعا می کنم سال خوبی در پیش رو داشته باشید و طعم شیرین زندگی هرگز برایتان تلخ نگردد حتی در سختیها و دشواریهای راه زندگی . صبور و پیروز باشید.

 

/ 4 نظر / 9 بازدید
بهنام

سال نو مبارک......پر صعود و پر سنگ.... تصور چنين صحنه ای دردناکه چه برسه به خودش......

گلدونه

شاعران بزرگ گمنامان خانه نشین خداوندند گاه یادمان می رود خطی خبری خیالی احوالی چقدر سخت است چیزی که به اشتباه زندگانی اش خوانده ایم ...

گلدونه

شاعران بزرگ گمنامان خانه نشین خداوندند گاه یادمان می رود خطی خبری خیالی احوالی چقدر سخت است چیزی که به اشتباه زندگانی اش خوانده ایم ...

امين

من هم مثل شما آن فبلم را ديم واحساسی همچون شما پيدا کردم .به ما سربزن. و...