آشنایی با سایت Wikiloc

 

Wikiloc  یک وب سایت کاملا رایگان برای به اشتراک گذاری و استفاده از اطلاعات مسیرهای مختلف ثبت شده  توسط کاربران GPS در سرتاسر دنیا می باشد.


امکان مشاهده مسیرهای ثبت شده در سایت
Wikiloc.com  درنرم افزار Google Earth فراهم شده است. برای این کار آیکون Wikiloc درنوار ابزار Gallery  را انتخاب کنید و به 330854 مسیر ثبت شده تا این لحظه ، دسترسی پیدا کنید.


 

با Wikiloc  شما می توانید:

 •         مسیرها ( tracks  ) ومحل های مورد علاقه بر روی مسیر ( waypoints ) را در نزدیکی آدرس پستی ، استان ها ، کشورها و یا مکان های شناخته شده  در سرتاسر زمین بیابید.

 •      اطلاعاتی مانند پروفایل ارتفاع ، مسافت کل مسیر ، میزان ارتفاع افزایش یافته و یا میزان ارتفاع کم شده  در طی مسیر ، تصاویر گرفته شده در نقاط مختلف مسیر ولینک به سایر وب سایت هایی که در برگیرنده اطلاعات تکمیلی می باشند را بدست آورید.
 •        مسیر و نقاط روی آن به دو صورت نقشه ماهواره ای(Satellite imagery  )  و نقشه شهری ( map imagery )  ، مشاهده کنید.

 •    مسیر و نقاط روی آن را بصورت سه بعدی در نرم افزار Google Earth  مشاهده کنید.
 •    نقشه های مورد نیاز برای رانندگی و رسیدن به یک مکان خاص را با شروع از یک نقطه بدست آورید.


با عضویت در سایت Wikiloc شما امکانات زیر را  خواهید داشت :

 •     می توانید از Wikiloc به صورت یک پایگاه اطلاعات شخصی از اطلاعات مسیرها خودتان استفاده کنید که در هرجایی که دسترسی به اینترنت دارید قابل دسترسی خواهد بود.
 •      Track  و Waypoint هایی را که توسط کاربران به اشتراک گذاشته شده است را دانلود و به GPS خودتان منتقل کنید.
 •     می توانید تصاویر گرفته شده در طی مسیر را به  اطلاعات مسیر اضافه کنید.
 •  امکان دادن نظر و رتبه بندی مسیرها توسط کاربران فراهم می باشد.
 •    می توانید در هنگام Upload مسیرهای خود ،  محدوده شخصی ( Privacy )آن را نیز تعیین کنید . بدین صورت که مسیر خودتان را می توانید برای عموم قابل دسترس کنید ( Public ) یا آن را فقط قابل مشاهده برای خودتان تعیین کنید . ( Private )
 •    امکان ایجاد تغییرات واصلاحات و حذف مسیر و سایر اطلاعات آن در آینده نیز فراهم می باشد.

نحوه Upload مسیرها بر روی وب سایت Wikiloc:

می توان فایلهای مسیر با پسوندهای مختلف مربوط به سازندگان مختلف GPS را آپلود کرد.

برای اینکار وبعد از عضویت و Sign in  ، برروی لینک Upload trails کلیک کنید. ارسال فایل مسیر در چند Step  براحتی صورت می گیرد.

 •     در نخستین گام ، آدرس  فایل GPS در کامپیوتر خودتان را مشخص کنید.
 •     در مرحله بعد ، پیش نمایی از مسیر و محل های مشخص شده بر روی آن را خواهید دید. لیستی از track  و Waypoint ها نمایش داده می شود. می توانید با تیک زدن آنها ، هر کدامی را جهت آپلود مورد نظرتان هست را انتخاب کنید.
 •      در مرحله بعد ، می توانید اطلاعات زیر را اضافه کنید:

نام مسیر و شرحی از آن ، مشخص کردن Privacy ، درجه سختی مسیر ، نوع Activity ( کوهنوردی ، دوچرخه سواری ، مسیر پیاده روی و ... ) ، عکسهای مسیر جهت Upload ، فیلم یا لینکی از اطلاعات مسیر

باید در نظر داشته باشید که نقشه مسیرهایی را که به وب سایت Wikiloc ، آپلود می کنید بعد از حدود یک هفته در Google Earth پدیدار خواهند شد.

منبع :

http://www.wikiloc.com/wikiloc/upload.do

/ 6 نظر / 88 بازدید
زارعی

سلام محمدجان سایت فوق العاده ای بود. بابت معرفیش و توضیحات ازت سپاسگذارم به مرور سعی میکنم مسیرهایی رو که در اختیار دارم بر روی آن ثبت کنم موفق باشید زارعی

الهه حمیدی

با سلام برگزاری چهارمين جشنواره‌ی دوسالانه‌ی فيلم و گزارش‌های كوه‌نوردی انجمن كوه نوردان ايران از تمامي علاقمندان به شركت در جشنواره‌ی دوسالانه‌ی فيلم و گزارش‌های كوه نوردی دعوت به عمل می آورد. زمان: ۸و۹ ارديبهشت مكان: خ نجات اللهی، نبش ورشو، خانه‌ی شهرياران جوان،‌ آمفی تاتر شماره‌ی۲ قابل ذكر است حمايت كنندگان محترم اين برنامه: شركت هفت گوهر و شركت آپامهر می باشند مراسم آغازین پنج شنبه ساعت۲ بعدازظهر. (انجمن کوهنوردان ایران/http://www.alpineclub.ir/) لطفا اطلاع رسانی کنید.

تازه کار

سلام و ممنون بابت این معرفی دلیل سئوالم اینه که راستش من فرصت رفتن به سایتش رو هنوز نداشتم. می خوام بدونم آیا Trackها و Waypointهایی برای ایران از قبل آپلود شده است؟ یعنی اگر بخواهیم مثلا به فلانجا برویم امکان اینکه آنجا فایل مربوطه یافت شود وجود دارد یا خیر؟ چون به شخصه اگر موضوعیت بانک اطلاعاتی نداشته باشد تفاوت چندانی با گوگل ارت نخواهد داشت اما اگر بصورت بانک اطلاعاتی عمل کند واقعا ارزش پرداختن به آن را دارد

علی اکبر مردادن

بسیار سپاسگزارم

نيما

سلام و درود بر شما من مدتيه كه از گوگل ارث استفاده ميكنم اما هنوز نميدونستم كه ميشه مسيرهاي GPS ثبت شده در سايت wikiloc رو در گوگل ارث ديد! چند روز پيش يكي از دوستانم اين قابليت رو بهم معرفي كرد. تصميم گرفتم كه يك پست جهت اطلاع رساني و معرفي اين قابليت در وبم بذارم (البته هنوز كامل نشده). در گوگل كه سرچ كردم اين پست شما رو ديدم كه بسيار خوب هم نوشته شده. دستتون درست. با اجازتون لينك اين مطلب رو توي وبم گذاشتم. برقرار باشيد