آرامشی از جنس کوه

برای اینکه سختی  فراز و فرود روی یال را نداشته باشیم ،  یال کوه را از سمت چپ آن،  کمر بر می کنیم. نفر اول هستم . برف دامنه ی کوه یخ زده و سفت می باشد . به زحمت می شه جا پایی روی آن در آورد. پشت سرم را نگاه می کنم ،‌بچه ها چهار چنگولی روی  برف دارند با کلنگ و ضربه پا ،‌ برای نفرات پشت سری جا پا درست می کنند . کاری که قاعدتا من باید به عنوان سرقدم و راهنما انجام می دادم!

به پایین شیب نگاه می کنم . اگه آدم توی این شیب سر بخوره سرنوشتش با اوس کریمه !! اونهم من که هیچ وقت آدم نشدم که توی کوه با خودم کلنگ ببرم و همیشه با باتوم صعود می کنم.

به هر زحمتی که شده دوباره روی یال می رسیم. بچه های پشت سرم چند دقیقه ای عقب هستند. هوا عالی و آفتابی است . نسیم ملایمی می وزد. صعود اصلا شرایط یک برنامه ی زمستونی رو نداره. همه چیز دلچسب و رو به راه است. به پشت روی برفها دراز می کشم . دستها و پاهامو بازمی کنم.  آسمان یکپارچه آبی است. پرنده ی کوچکی داره  توی هوا بازی می کنه ! شاید از الان جشن اومدن بهار رو داره می گیره.

دوست دارم از این لحظات با تمام وجود حظ ببرم. چشامو می بندم. خوابی عمیق اما کوتاه .

سکوتی خلسه آور .

 آرامشی از جنس کوه.

آرامشی که به زحمتش می ارزه.

 

عکس از محمد

 

/ 7 نظر / 8 بازدید
میثم

سلام. در مورد تبر يخ های هفت گوهر بايد بگم که من تبر یخ های هفت گوهر رو دنبال می کنم و قرار که آخر فروردین به بازار بیاد ولی مرتب توضیعش عقب می افته. و در مورد پستت بايد بگم که خيلی وقته نمی تونم جاپا تو برف بکنم. خيلی دلم می خواد پاهام خوب بشه بعد از يک شيب يخی بالا برم و رو نوک انگشتام وايسم و جا پا بزنم. داغ دلم و تازه کردی ....

حمید

راستی عکس هم خيلی قشنگه ..

حمید

آره آرامشش فوق العادس ! البته يه نوع آرامش ديگر هم سراغ دارم محمد ... بايد آستينارو بالا زد . جور ديگر بايد ديد ..

هومن

کوه / برف / بهار .. نهايت عشق .. خلسه کوهستان .. واقعا لذت بخشه ..

کوهمرد عاشق

سلام. سال نو مبارک. جدا که نفسم بند اومد از قشنگی عکست . کجاست اين بهشتی که قابش کردی اينجا؟

صادق

سلام! چرا کم کاری ميکني؟ بيشتر بنويس! راستی اين عکس آخری باز نشد!

azizollahi

محمد جان بگذار کفن ما خشک بشه بعد لينک ما رو حذف کن ! رقتی رفتی بعد شش ماه با نام اژدها اومدی اينقدر بيکار بودی که همون اول بسم الله ايران کوه رو حذف کردی . دست مريزاد!!