برای پسرم آرش

صبح ،  صدای نفس های آرومی را بالای سرم احساس می کنم . چشمهام رو باز می کنم ونخستین چیزی که می بینم اون صورت پاک وکودکانت هست که بر صورت من خم شده ای وداری با کنجکاوی وآرامی  به من نگاه می کنی وچه خوشبختی از این بالاتر که اولین نگاهم درصبح به چشمهای نازنین تو باشد.

پسرگلم ، یکسال از روزی که به دعوت من ومادرت برای اومدن به دنیا پاسخ دادی و مهمان قلب ما شدی می گذرد .یکسال از زمانی که خانه کوچک ما رو با خنده ها وگریه هات گرم وپرنور کرده ای می گذرد . توی این مدت، عطرتن تو درخانه ما پیچیده که تو عشق همیشگی وبهاری ما هستی .

هیچگاه اون نخستین باری که تورا دیدیم فراموش نمی کنیم وچه حسی عجیبی بود ، آمیخته از شوروشوق ، عشق وعلاقه ، امید وآرزو وسرشارازدلهره ونگرانی  که تو چون  گلبرگی لطیف ونازک بودی که خدا در آغوش ما گذاشته بود اما دراین مدت  ما هرروز شاهد رشد وپیشرفت شگفت انگیزی درتو بودیم وهستیم وچقدراز این موضوع به وجد می آییم واین روزها هرلبخند وقهقهه ، شوروشوقی که نشان می دهی  وصداهای جالبی که ازگلوت درمی آوری زیباترین هدیه ها هستند برای ما .

تو وکودکان هم سن وسال تو خیلی به هم شبیه می باشید ، دوست داشتنی و در نهایت پاکی وزیبایی وهمان قدرآنها را دوست دارم که تورا و همه آن بهترین چیزهایی که برای تو می خواهم برای همه کودکان این کره خاکی نیزآرزومی کنم که شماها شایسته بهترین ها هستید ، شایسته گذراندن یک دوران کودکی گرم ، شاد وپرازبازی وخنده ودرسایه پرمهر خانواده ها.

اما پسرم من از آینده تو وسایرکودکان پاک این سرزمین می ترسم که ما بزرگترها دنیای پرازخشونت وبی رحمی را برای شما باقی گذاشته ایم .دنیایی که جززبان تهدید ،نابودی وجنگ طلبی، منطقی در آن حکم فرما نیست . دنیایی درست کرده ایم که بجای آنکه  از درد ورنجهای بی شماری که درجامعه وجود دارند بکاهیم به برد موشک ها وسلاح هایمان می نازیم ! دنیایی پرازدروغ، دزدی ومردم فریبی . دنیایی پرازتباهی وسیاهی !

اما درکنارهمه این دنیای آشفته وزخمی از جنگ وخونریزی ، امیدی دردلهامون هست تا شما ها، پاکی دوران کودکیتان را به مانند بزرگترهایتان فدای خودخواهی ها و تعصبهای بیجا وکورکورانه نکنید. امید داریم که در دنیای شما ،‌زمین جای بهتری برای همه ساکنان آن باشد ، از جنگ ، خونریزی و خشونت خالی باشد و بجای آن صلح وهم زیستی خوبی بین مردمان برقرارباشد.

پسرم برای تو وهمه ی کوچولوهای این کره خاکی ، عشق به طبیعت و همه موجودات آن رو آرزو می کنم. براتون آرزو می کنم که همیشه  دلهای کوچیکتون لبریز ازعشق خانواده هاتون باشه و لحظه هاتون آکنده ازشادی ، بازی وخنده باشند.

ودرکنارهمه اینها ازتو می خوام که هیچ گاه به کشورومردمت بی تفاوت نباشی.همواره تلاش کنی برای خوب وشریف ماندن.  بکوشی برای برداشتن باری هرچند کوچک از شانه های دردمند مردم. ازتو می خواهم که بخوانی وبیندیشی تا هردروغی را که به اسم اخلاق وتاریخ به خوردتان می دهند ،‌باور نکنید ودربرابر آن  پرسش گر وشجاع باشید.

ودرپایان این ترانه زیبا که این پدربااحساس برای دخترش را خوانده است ، را به تو وهمه کوچولوهای دوست داشتنی ،‌هدیه می کنم .( دریافت آهنگ از اینجا)

/ 6 نظر / 107 بازدید
ماسح

سلام ! به همین سادگی دعوتید! http://hagheghat.persianblog.ir/

فرا

تولدش مبارک. همیشه شاد باشید

سلام چقدشبیه باباشه[ماچ]

محمد گائینی

ای جانم ماشالا خدا حفظش کنه خوش به حالش که چنین پدر با احساس و عاشقی داره عاشق خانواده و عاشق سرزمینش و نگران مردمش مراقب خوبی هات باش محمد عزیز

مجید رحیم دادی

ماشالله بچه طبیعت گرد آینده است خوب نگاش کنید[نیشخند]

ELI

سلام زیبابودلطفابه وبلاگ منم سربزن وداستان زندگیموبخون وکمکم کن