به عشق سقای کربلا

 

 

صعود دماوند از مسیر شمال شرقی یکی از طولانی ترین و سنگین ترین مسیر های کوهنوردی توی ایران می باشد. امسال توی تعطیلات نیمه شعبان موفق شدیم با تیمی از بچه های گروه از این مسیر به قله دماوند صعود کنیم.

کسانی که سالهای قبل این مسیر را رفته باشند می دانند که در بالای روستای گزانه ، قبل از گوسفند سرای استله سر چند درخت سیب در کنار چشمه ای پر آب قراردارد که محل بسیار خوبی برای رفع خستگی و برداشتن آب می باشد. اما امسال خاک منطقه دچار رانش عظیمی شده است و این چشمه به همراه درختهای کهنسال اطراف آن کاملا خشک شده است .

ما به امید اینکه ظرف ۵/۱ ساعت به این چشمه خواهیم رسید از روستا آب زیادی با خود نبرده بودیم و تقریبا تمام آبی را که همراه داشتیم قبل از رسیدن به چشمه کاملا مصرف کرده بودیم. دیدن یک چشمه خشک شده که تا سالهای قبل آب فراوانی داشته حسابی ناراحتمان کرد. اما چاره ای نبود و می بایست برای رسیدن به آب ساعتی دیگر بالاتر برویم.

با اینکه هوا تاریک شده بود وخنکی شب از عطشمان می کاست اما کوله ها سنگین بود و بچه ها حسابی عرق کرده بودند و آب زیادی از دست داده بودند. بر خلاف اوایل مسیر که بچه ها پر صر وصدا بودند دیگه صدای کسی از زور تشنگی در نمی اومد .

بالاخره با رسیدن به نهر آبی که پایین گوسفند سرا قرار داشت انتظار ها به پایان رسید . بطری ها ی آب پر می شدند و بین بچه ها دست به دست می چرخید و کامها گوارا می گشت.

 آباین نهر به قدری خنک بود که اطراف بطری ها رو بخار گرفته بود. من هم از فرط تشنگیبه چیز خاصی فکر نمی کردم و فقط منتظر بودم تا نوبت به من هم برسد که نمی دونم  چی شد کهناگهان موقعیت حضرت ابولفضل در هنگام برداشتن آب و پر کردن مشکهای آب به ذهنم اومد. دلم فروریخت  ونفسم توی سینه بند آمد.

آخه چقدر مردونگی وغیرت .چقدر عشق و فداکاری . دست در آب ... تشنه ... اما نه ،برادرش حسین و فرزندان وخانواده اش در میان خیمه ها تشنه و منتظر هستند. آب التماس می کنه اما نه باید زود تر بره.  

آب شرمگین هنوز هم دور ضریح آن حضرت طواف می کند و ملتمسانه به دور دامن ایشان می چرخد. نمی دونم شاید سعادتی داشتم که محبت ایشان این گونه در قلبم اوفتاده . ارادتی که بعد از این برنامه بارها در خلوت خودم به آن اندیشیده ام و چشمهایم پر از اشک شده است.

بین همه ی عشقهای دنیا      عشق است ابوالفضل

پور  علوی  فاتح  دلهاست      عشق است ابوالفضل

عکس ازمحمد،شهریور  86طلوع خورشید از فراز دماوند

 

 

/ 9 نظر / 55 بازدید
arash ajam

salam سلام وبلاگ جالبی داری اگه میشه یک سر به وبلاگ بزن منون می شم بای بای راستی توی نظر سنجی یه وبلاگم شر کت کن منون می شم بای

امير

با سلام از مطالبتون لذت بردم خوشحال میشم به وبلاگ من سر بزنید در ضمن باعث افتخاره اگه تبادل لینکی هم داشته باشیم موفق باشید یا حق

احمد

سلام خیلی خوشحالم که تجربیات شما رو میخونم من هم عاشق کوه هستم ولی مشغله کاری نمی ذاره زیاد از طبیعت کوه استفاده کنم

T.K

برادر یعنی عباس (ع) -------------------------------- محمد جان خسته نباشی ! اون حسی که سر تشنگی بهت دست داد ، اگه بدونی چقدر قیمتیه !

گروه کوهنوردی هفت خوان کرج

بعد از بررسی های انجام شده توسط كمیته روابط عمومی و برنامه ریزی و اعضای هیات مدیره، برنامه های سه ماهه پاییز سال ۱۳۸۶ گروه كوهنوردی هفت خوان تنظیم گردید. لینک: http://www.persianblog.ir/posts/?weblog=7khan-group.persianblog.ir&postid=7269923

نرگس

اینو نشون بده به ازاده ببین به دردش میخوره محمد جان

نرگس

http://www.jobiran.com/Pages/MY/?ID=MzlfMTcyNA%3d%3d-awCG4DJmi9Q%3d&SE=MQ%3d%3d-Yh62L2fcsbg%3d