به یادت داغ بر دل می نشانم…

به یادت داغ بر دل می نشانم

ز دیده خون به دامن می فشانم 

چو نی ،  گر نالم از سوز جدایی

نیستان را  به آتش  می کشانم

به یادت ای چراغ روشن من

زداغ دل بسوزد دامن من 

ز بس در دل، گل یادت  شکوفاست

گرفته بوی گل ، پیراهن من

همه شب خواب بینم ، خواب دیدار

دلی دارم ، دلی بی تاب دیدار 

تو خورشیدی و من شبنم چه سازم

نه تاب دوری و نه تاب دیدار 

سری داریم و سودای غم تو

پری داریم و پروای غم تو 

غمت از هرچه شادی دلگشاتر

دلی داریم و دریای غم تو

عکس مزار محمد اوراز ،‌ عکس از عباس جعفری

/ 13 نظر / 386 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زهراخانوم کارمند !

سلام آقای والی نژاد . شعر زیبایی بود . راستی امتحانات چطوره ؟؟ من هم به همان دلیل ندرتا می تونم بیام و به دوستانم سر بزنم . به هر حال همیشه موفق باشید . روزگار خوش

فرشیدفاریابی

حيفم اومد ننويسم در مورد اين عکس. محمد تفاوت عمده ی خودش را با ديگران در اين عکس کاملاْ متجلی کرده . او بر فراز قله قريب به يک ساعت بدون اکسيژن پای کوبان و سرجنبان بود و بعد يک ساعت قريب به پنج کيلو سنگ از قله با خود بازگرداند!! اما همين عکس ها و پای کوبی ها عامل کينه ای بودند تا عکس های بسيار عادی محمد منتشر شوند.حتی نام او اگر براساس حروف الفبا منتشر می شد بايد در ابتدا ی ليست ها قرار می گرفت که هرگز چنين نبود!! او فرزند پاک دل کردستان و آذربايجان بود و تنها به انسانيت می انديشيد و ديگران تنها کينه بود که در مقابل او بر دلهای تاريک خود می انباشتند . محمد که مرد همانها که به خاطر اين پارچه ی زردرنگ هرچه که لايق خود شان بود بار او کردند اجازه دادند برخی عکس های او از جمله اين عکس منتشر شوند.

فرشیدفاریابی

اگر به يادداشته باشيد بيشتر عکس محمد با آن بار بزرگ بر دوش منتشر ميشود!!! همان عکس یا بلوز سفید جبهه ی سبز ایران .که مردم عادي در تحليل عکس قدری به بی راهه می روند و کوهنوردان نيز داستان آن را نمی دانند. اگر عکس را به يادآورده باشيد بايد داستان آن عکس را هم جستجو کنيد از کوهنوردان شجاع تيم های ملی!! آنها که بحث را به خوبی به ياد دارند. بحث کوهنورد واقعی کيست؟ همانجا که محمد بار يک باربر را بلند می کند و خطاب به همراهان خود سوال بالا را مطرح می کند.... راستی اگر فرصت شد می نويسم از فلاکس چايی محمد که توسط همنوردان بامرامش پر از آب شده بود!!!!

ولف

خدایش بیامرزدش...

محمد

سعديا مرد نکونام نميرد هرگز .. مرده آنست که نامش به نکويی نبرند. روحش شاد. با وجود گذشت زمان همچنان از بزرگی او و داوود و ديگر بزرگان کوه به نيکی و با احترام ياد ميشه. آفرين. نکته دوم اينکه يک برنامه ای داره به راه می افته که احتمالا تلفات (:دی) خواهيم داشت. اگه تونستين يه سر بزين. حميد در جريانه.

مجتبی

هر چه غم ژرفتر وجود شما را می کاود گنجايشی فراختر برای شادی خواهيد داشت . قربون هر چی کوهنورد ........

narges

من وقتی فيلمشونو از تلويزيون ديدم گريه کردم...کم پيش مياد برام ...ولی خيلی ناراحت کننده بود.دلی داريم و دريای غم تو...جمعه دربند پيتون ميگشتم بلکه ببينمت:)

narges

چرا سنگ قبر نداره؟:(

alireza

سلام.ممنونم که به من سر زدين.ياد سلطان کوهنوردی ايران بخير...