یادداشتهای یک کوهنورد سابق!

1-  چند روز پیش به اتفاق خانواده توی پارک قدم می زدیم. در آنجا  یکی از زیباترین جلوه های زندگی مشترک را دیدم .پیرمرد و پیرزنی با تیپ اسپورت وکفشهای کتانی سفید توی پارک درحال قدم زدن و صحبت باهمدیگر بودند. چقدر از دیدن این جفت خوشبخت ، خوشحال شدم . راستش به آنها غبطه خوردم . ببین چقدر همدیگر رو دوست دارند که بعداز این همه سال باز هم ، حرف برای گفتن برای یکدیگر دارند . پس از عمری تلاش برای  کسب روزی و تربیت فرزندانشان ، اینچنین با آرامش در حال لذت بردن از باقی عمر خویش می باشند. پیش خودم فکر کردم  اگه ما به سن اونها برسیم ، آیا هنوز این حس و حال در ماها وجود دارد که بتوانیم از این جور کارها بکنیم ؟ یا اینکه توی اون سن وسال هم باید برای یک لقمه نون  مجبوریم هنوز بدویم ! یا اینکه اینقدر از هم دیگه خسته شده ایم که دیگه حرفی برای زدن ومهرورزیدن به همدیگر رو نداشته باشیم.

می دونید خوشبخت به چه کسی می گویند ؟ به کسی که توی هر شرایطی ، خواه  خوشی ، خواه  سختی ، چه پیری چه جوانی ، خواه  فراوانی نعمت خواه  یا  سختی روزگار بتواند به چشمهایش شریک زندگیش  نگاه کند و با تمام وجود بگوید : دوستت دارم.

بشنو از من ، کودک من

پیش چشم مرد فردا ؛

زندگانی ، خواه تیر ، خواه روشن ،

هست زیبا ، هست زیبا ، هست زیبا .....

 

2-  هفته ی گذشته توی جلسه گروه درمورد تصمیم برای  بازسازی پناه گاه  قله ناز( سیادر ) صحبت می شد . چوب تخت پناهگاه توسط شکارچیان یا گله داران آتش زده شده است . درب آهنی  آن را هم ظاهرا کنده اند و با خودشان برده اند ! شیشه های طلقی هم از بین رفته اند و خلاصه اگر امسال تا قبل از فصل سرما کاری برای آنجا نشود ، با بارش برف پناهگاه پر از برف خواهد شد و غیر قابل استفاده.

لابلای صحبت های دوستان بود که گفته شد می توانیم از جاده خاکی نزدیک پناهگاه هم برای حمل وسایل مورد نیاز به آنجا  استفاده بکنیم .

 یکهو چهار شاخ گاردانم اومد پایین !!!  ببینم درست شنیدم ،  جاده ؟!! آخه قله ناز که جاده ای نداشت .اما این جاده ظاهرا بسرعت و در عرض چند روز برای ایجاد پیست اسکی کشیده شده است.

  آه از نهادم بلند می شود. یادش بخیر . روزگاری کرج به بکری کوههایی مثل ناز ،کهار وهفت خوانی اش می بالید . اما امروز باید شاهد  جای زخمهای بی درمان بر پیکره ی این کوههای زیبا باشد. بار دیگر برای شادی روح طبیعت از دست رفته مان الفاتحه مع صلوت ... !!

 

 

3- دیگه این روزها شنیدن خبرهای انفجار پی در پی در عراق از تلویزیون چیز عادی ای شده است.همین عادی شدن شنیدن این خبرها خطرناک و تاسف برانگیز می باشد.این بار 150 نفر از مردم بی گناه عراق در اقدامی وحشیانه توسط گروه تروریستی القاعده به طرز فجیعی کشته شدند.

یکی از دوستان که سال قبل در انفجار های بین الحرمین در روز عاشورا حضور داشت ، خاطره ی آنروز را به عنوان وحشتناک ترین روز زندگی اش تعریف می کند. بون خون ، بوی گوشت سوخته ، جنازه های متلاشی و مردم هراسان . تعریف می کرد که در شلوغی آنروز در یک لحظه در  چند قدمی اش مردی با لباس بلند مخصوص عربها رو دیده بود که بر خلاف صورت بسیار لاغرش ، بدن فربهی داشته ، ناگهان متوجه اصل قضیه می شه و روی زمین دراز می کشه و انفجار و باقی قضایا.

براستی در پشت این اعمال تروریستی چه جریانهای حیوان صفت و  کثیفی  وجود دارند که اینچنین مردم را به خاک وخون می کشند؟اما  عدل الهی هیچ گاه ، خون بی گناه بندگانش را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

  این آهنگ  One از متالیکا که بر ضد جنگ و خونریزی می باشد با آن لحن اعتراض خاص هوی متال را خیلی دوست دارم.

I can't remember anything
Can't tell if this is true or dream
Deep down inside I feel to scream
This terrible silence stops in me

Now that the war is through with meI'm waking up, I cannot see
That there is not much left of me
Nothing is real but pain now

….

…….

…………

/ 5 نظر / 49 بازدید
فرشید فاریابی

سلام محمد هميشه گرامی . از مطالب يک همیشه! کوه نورد لذت بردم. ممنون

عباس بهرامی نیا

آقا همه حرفهای اين پست که چقدر به جا و زيبا بود يه طرف /// اين اشاره شما به آهنگ وان و تعريف از اون يه طرف ... من هر وقت از چيزهايی عصبانی باشم که هيچ کاری از دستم در مورد اونها بر نياد با گوش دادن اين آهنگ بخصوص ۴۰ ثانيه آخرش که با تمپو بالا اجرا ميشه من رو تسکین میده .... احسنت به اين حس موسيقی شناسی شما....الحق که شما کوهنوردی ..... سابق و مابق و جديد و قديم هم نداره مهم اينکه شما به سطحی از درک و شعور از مسايل زندگی رسيدی که مصداق اون هم توانايی درک و لذت بردن از اين موزيک هوی متال

طاهر

سلام محمد جان.می بينم که .... برای گزينه ۳ :چوب خدا صدا نداره راستی اون روز رو می بينم که داری به ده - دوازده فرزندت در پلخواب سنگنوردی آموزش ميدهی!

ye doost

سلام دوست عزيز ما براي كسب درآمد از اينترنت محيطي شفاف و ساده برايتان مهيا نموده ايم .....خسته نباشين ...مطالب جالب و جديدي رو در مورد تنها راه(( قانوني ))کسب درآمد از اينترنت در (ايران ) توسط يک سايت فرهنگي و3شرکت بزرگ ايراني باحمايت کليه بانکهاي سيستم طرح شتاب..... که موفق به راه اندازي سيستم بازاريابي شبکه اي جالبي شده اند....و شماميتوانيد از هر نظر به آن اطمينان داشته باشيد ...را نوشته ام...... ارسال رايگان كليه محصولات فعلی سايت برای همه اعضای ويژه .... 5 تا 15 درصد تخفيف در محصولات داخلی سايت(كتاب، سی دی و كارت اينترنت و کارت تلفن)...... 10 تا 20 درصد تخفيف در فروش كتب خارجی با دلار 220 تومان .....ارائه يك آريا كارت بنام شما با اعتبار يك ساله(قابل تمديد برای سالهای متوالی)، به عنوان يك كارت اعتباری داخلی با استانداردهای بين المللی .......ارائه ویزا کارت به اعضا محترم و.............. امکان کسب درامدی بسیار عالی و بی نظیر برای شما تا سقف ..... شانسي که شايد ديگر سراغ شما نيايد!!!!!! با بهترين آرزوها... www.money4u.blogsky.com ................ www.money4u.blogfa.com

مریم

سلام، براتون عمری طولانی و با عزت آرزو ميکنم و اميدوارم سالها بعد، سالهای خيلی دور اگه ما هم زنده بوديم يه روز شما رو که توی پارک با همسرتون قدم ميزنيد ببينيم و اين مطلب رو به يادتون بياريم. شاد باشيد و پاينده.